Tibor Feledi Kairos Quintet

press kit Tibor Feledi Kairos Quintet charakterizujú energické vystúpenia s intenzívnou súhrou. Moderný jazz s prvkami prog-rocku a synťákovej elektroniky je vyvažovaný akustickými plochami a voľnou improvizáciou. Vysoké nasadenie a konštantá interakcia hudobníkov nenechá poslucháča ľahostajného. Ich hudba nesie rešpekt ku tradícii s vizionárskym postojom.

 Aktuálne pripravovaný štúdiový dvojalbum
MORE = less je epickou výpravou za hľadaním rovnováhy v materiálnom, prírodnom a duševnom svete. (video teaser)

Singel "EQUILIBRIUM" dostupný na streamoch tu: linktree 


BIO


 Kvinteto získalo za svoj debutový album Common Playgorunds ocenenie jazzový album roka 2018 v cenách Radio_Head Awards. Ako víťazi Pódia mladých talentov BJD 2018, vystúpili na hlavnom pódiu Bratislavských Jazzových Dní 2019,  spolu so zahraničnými hviezdami ako Ghost-Note, Paul Jarret ft. Jim Black, či Jonah Nilsson. V roku 2022 sa na  festivale Central European Jazz Showcase ocitli na 3 mieste spomedzi top 16 kapiel zo slovenska a česka. Ich koncertný projekt  Spoločné ihriská je rozšírením  debutového albumu o Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu a sláčikové kvarteto. Projekt s netradičným prepojením slovenských detských ľudových piesní a moderného jazzu po premiére v Slovenskom Rozhlase, pokračoval v rámci festivalu Konvergencie, z ktorého v roku 2023 vznikol live album Spoločné Ihriská (CD/LP).PRESS


 "Nápadito prekomponované piesne zneli neuveriteľne novo a v danej inštrumentácii farebne a sviežo. Líder dal dokopy unikátne zoskupenie, ktoré súzneje muzikantsky i ľudsky a z prejavu ktorého srší nesmierna pohoda. Feledi disponuje citom pre miešanie farieb, emócie dávkuje striedmo a skladby z albumu „Common Playgrounds“ zneli naživo ešte súčasnejšie. Priznávam, že Felediho Kairos Quintet je najpresvedčivejšou a najoriginálnejšou slovenskou jazzovou kapelou, akú som v posledných rokoch počul."

Peter Motyčka, Jazz.sk  "Kvinteto spustilo nielen moderný jazz nabitý entuziazmom, ale zaplavilo sálu pozitívnou energiou a nastavilo vysoko latku pre ďalších účinkujúcich. Človek by nepovedal, akú nadupanú skladbu dokážu mladí jazzmani spraviť z detskej Kukulienky. Neuveriteľný drive si zaslúžil veľkú odozvu publika opodstatnene. Formácia, inšpirovaná slovenskou tradíciou predviedla, špičkový výkon a zatienila aj niektorých zahraničných účinkujúcich piatkového večera (Bratislavských Jazzových Dní).

Marián Pavlík, JazzPort.cz "Vyzerá to tak, že modernými aranžmánmi sa dá prebudovať skoro všetko a i "jednoduché" piesne staré stovky rokov môžu znieť v kontexte "náročnejšej" hudby veľmi atraktívne."


Marek Danko, Hudba.sk


HUDBA

PRESS PHOTOS

Juraj Dávid Raši - bicie
Michal Šelep - basová gitara, synth
Lenka Molčányiová - alt. saxofón
Michal Cálik - trúbka
Tibor Feledi - piano, synth