TIBOR FELEDI KAIROS QUINTET

New single "PRESSURE"

O U T   N O W

Tibor Feledi Kairos Quintet charakterizujú energické vystúpenia s intenzívnou súhrou. Moderný jazz s prvkami prog-rocku a synťákovej elektroniky je vyvažovaný akustickými plochami a voľnou improvizáciou. Vysoké nasadenie a konštantá interakcia hudobníkov nenechá poslucháča ľahostajného. Ich hudba nesie rešpekt ku tradícii s vizionárskym postojom.

 Aktuálne pripravovaný štúdiový dvojalbum MORE = less je epickou výpravou za hľadaním rovnováhy v materiálnom, prírodnom a duševnom svete. (video teaser)


Aktuálny singel "PRESSURE" dostupný na streamoch tu linktree 


BIO


 Kvinteto získalo za svoj debutový album Common Playgorunds ocenenie jazzový album roka 2018 v cenách Radio_Head Awards. Ako víťazi Pódia mladých talentov BJD 2018, vystúpili na hlavnom pódiu Bratislavských Jazzových Dní 2019,  spolu so zahraničnými hviezdami ako Ghost-Note, Paul Jarret ft. Jim Black, či Jonah Nilsson. V roku 2022 sa na  festivale Central European Jazz Showcase ocitli na 3 mieste spomedzi top 16 kapiel zo slovenska a česka. Ich koncertný projekt  Spoločné ihriská je rozšírením debutového albumu o Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu a sláčikové kvarteto. Projekt s netradičným prepojením slovenských detských ľudových piesní a moderného jazzu po premiére v Slovenskom Rozhlase, pokračoval v rámci festivalu Konvergencie, z ktorého v roku 2023 vznikol live album Spoločné Ihriská (CD/LP).PRESS


 "Nápadito prekomponované piesne zneli neuveriteľne novo a v danej inštrumentácii farebne a sviežo. Líder dal dokopy unikátne zoskupenie, ktoré súzneje muzikantsky i ľudsky a z prejavu ktorého srší nesmierna pohoda. Feledi disponuje citom pre miešanie farieb, emócie dávkuje striedmo a skladby z albumu „Common Playgrounds“ zneli naživo ešte súčasnejšie. Priznávam, že Felediho Kairos Quintet je najpresvedčivejšou a najoriginálnejšou slovenskou jazzovou kapelou, akú som v posledných rokoch počul."

Peter Motyčka, Jazz.sk  "Kvinteto spustilo nielen moderný jazz nabitý entuziazmom, ale zaplavilo sálu pozitívnou energiou a nastavilo vysoko latku pre ďalších účinkujúcich. Človek by nepovedal, akú nadupanú skladbu dokážu mladí jazzmani spraviť z detskej Kukulienky. Neuveriteľný drive si zaslúžil veľkú odozvu publika opodstatnene. Formácia, inšpirovaná slovenskou tradíciou predviedla, špičkový výkon a zatienila aj niektorých zahraničných účinkujúcich piatkového večera (Bratislavských Jazzových Dní).

Marián Pavlík, JazzPort.cz "Vyzerá to tak, že modernými aranžmánmi sa dá prebudovať skoro všetko a i "jednoduché" piesne staré stovky rokov môžu znieť v kontexte "náročnejšej" hudby veľmi atraktívne."


Marek Danko, Hudba.sk
THE DEBUT ALBUM

COMMON PLAYGROUNDS


"Original music inspired by the tradition of Slovak children's songs in an unconventional groovy connection with contemporary progressive jazz. A fusion of electronic music, post-bop and free improvisation will take you right out of the exosphere..."

The debut album "Common Playgrounds" has won the Slovak Radio_Head Awards 2018 "Album of the Year" in the Jazz Music category.


Tibor Feledi Kairos Quintet:

Tibor Feledi - keys
Michal Šelep - bass guitar
Lenka Molčányiová - alto saxophone
Juraj Dávid Raši - drums
Michal Cálik – trumpet

Common Playgrounds - studio documentaryIt´s during our childhood when we are the most creative and free. Our imagination knows no boundaries. In common playgrounds, we experience the most magical moments and adventures that will not happen again. They cast their spell on us. At that moment these thoughts occupy our whole reality and we are able to perceive the present fully. Every one of us was once a child with everything that involves, although sometimes we forget the charm.

Slovak children´s songs that inspired this album encompass parts of memories of this period of life. The recollections don´t come in cycles anymore but in a spiral, influenced by the events of life that came after the end of “childhood”. The compositions portrait not only the playfulness and freedom of the child´s soul in ourselves, but also the complexity of our adults lives.  

Kairos is the moment of inspiration.
It´s the perfect moment in time.
It´s when it´s best to decide.
And when it´s right to act.
Kairos is something that keeps happening
In space, in presence, it´s motionless.

Join our mailing list